Katılım Belgenizi Almak için Tıklayın x

BİLİMSEL PROGRAM

28 EKİM 2023, CUMARTESİ
Kurs Yeri: Hacettepe Hastanesi Tıp Fakültesi
Teorik Kısım: Bölüm 84 Üroloji Servisi Dr. Kubilay İnci Dersanesi
Pratik Kısım: Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Ameliyathanesi

Kurs Koordinatörü: Ahmet Güdeloğlu

Teorik Eğitim
• Robotik cerrahi tarihçesi
• Plastik cerrahide robotik mikrocerrahi cerrahi uygulamaları
• Robotik süper mikrocerrahi
• Gelecek robotik platformlar

Pratik Eğitim
• da Vinci robotik platformunun tanıtımı
• Docking mantığı
• Simülatörde temel beceriler
• Gerçek enstrümanlarla model üzerinde anastomoz
Kurs Tanıtımı:Her plastik cerrahi uzmanının klinik pratikte kullanabileceği, en sık kullanılan flep-lerin diseksiyon, endikasyon-kontrendikasyon ve takiplerinin öğrenilmesi

Kurs Koordinatörü: Bilsev İnce

• Flep fizyolojisi, sınıflandırılması İlker Uyar
• Flep takibi, medikal tedavi, Sorunlu fleplere ne zaman müdahale edilmeli, ne yapılmalı?
• Flep diseksiyonunda ipuçları
• Sık kullanılan lokal flepler Burak Yaşar
• Sık kullanılan regional flepler
• Sural flep Zeynep Kamuran Sevim

Kas Felpleri
- Latissimus dorsi Çağrı Uysal
- Pectoralis major Soysal Baş
- Transvers rectus abdominis Bilsev İnce
- Gracilis İlker Uyar
- Pediküllü kas flepleri Burak Özkan
- Temporal kas ve fasia flepleri Mehmet Dadacı

Kemik Flepleri
- İliac flep Mustafa Kürşat Evrenos
- Fibula Çağla Çiçek
- Medial femoral condyle flep Burak Sercan Erçin

Perforatör Flepler
- ALT Fatih Kabakaş
- DİEP
- SCİP Mehmet Altıparmak
- MSAP Dağhan Dağdelen
- Parascapular flep Mehmet Emin Cem Yıldırım
- Posterior tibial artery perforator flep
- Groin flep Selman Hakkı Altuntaş
- Jejunal flep Gökhan Sert
- Medial plantar arter flebi Mehmet Dadacı
Kurs Koordinatörü: Ömer Buhşem

13:30-13:50 Botilinum toksin uygulamalarında komplikasyon yönetimi - Gün Ersu
13:50-14:10 Periorbital dolgu uygulamaları ve komplikasyon yönetimi - Ebru Yörük
14:10-14:30 İp askı uygulamalarında komplikasyon yönetimi - Naci Çelik
14:30-14:50 Ara
14:50-15:10 Kalıcı dolgular, komplikasyonları ve yönetimi - Nebil Yeşiloğlu
15:10-15:30 Dolgu uygulamalarında damarsal komplikasyonların yönetimi - Ömer Buhşem
15:30-15:50 Dolgu uygulamaları geç dönem komplikasyonların yönetimi - İsmail Küçüker
15:50-16:30 Soru Cevap
Kurs Koordinatörleri: Şükrü Yazar, Galip Gencay Üstün, Erol Kozanoğlu

  Mesh ve Matrix uygulamaları
13:30-13:50 Meme rekonstrüksiyonunda ADM kullanımı - Uğur Anıl Bingöl
13:50-14:10 Meme onarımlarında xenojenik dermal ürün (Porcine) uygulamaları - Bülent Saçak
14:10-14:30 Meme onarımlarında bovine pericardi uygulamaları - Halil İbrahim Canter
14:30-14:50 Ara
14:50-15:10 Meme onarımlarında mesh seçenekleri (VICRYL vs. TIGR Mesh) - Tamer Seyhan
15:10-15:30 Mesh’ler: Sentetik, biyolojik, kompozit - Sevgi Kurt Yazar
15:30-15:50 Breast reconstruction and radiotherapy-from genomics to salvage surgery - Martin Halle
15:50-16:10 Meme Rekonstrüksiyonunda biyolojik/sentetik Materyaller şart mı? - Selahattin Özmen
16:10-16:30 Tartışma
  Akut Tendon Yaralanmaları: Onarımları ve Rehabilitasyon Programlar
Oturum Başkanları: S. Sinan Bilgin, Ahmet Biçer
13.30-13.45 Akut fleksör tendon yaralanmaları onarım teknikleri - S. Sinan Bilgin
13.45-14.00 Akut fleksör tendon onarımı sonrası rehabilitasyon - Tüzün Fırat
14.00-14.15 Akut ekstansör tendon yaralanmaları onarım teknikleri - Serdar Tunçer
14.15-14.30 Akut ekstansör tendon onarımı sonrası rehabilitasyon - Zeynep Hoşbay
   
  Üst Ekstremite Flepleri
Oturum Başkanları: Alper Aksoy, Uğur Bezirgan
14.45-15.00 Ayaktan ele parmak transferleri - İbrahim Kaplan
15.00-15.15 Ayaktan ele pulpa transferi (Parsiyel pulpa flebi) – Musa Keleş
15.15-15.30 Posterior interosseoz flep - Alper Aksoy
15.30-15.45 Radial önkol flebi - Gökçe Yıldıran
15.45-16.00 Medial femoral condyle flep - Burak Sercan Erçin
16.00-16.15 FDMA/Kite flap - Arda Küçükgüven
16.15-16.30 Supbra flap - Baver Acaban
16.30-16.45 Lateral kol flebi - Özgün Güntürk
Kurs Koordinatörleri: Mehmet Bayramiçli, Hakan Şirinoğlu

29 EKİM 2023, PAZAR
  SALON 1 SALON 2 SALON 3 SALON 4
08:00-09:00 OTURUM 1: Sağlık Turizmi OTURUM 2: Baş Boyun 2 OTURUM 3: Afet Yönetimi  
Oturum Başkanları: Hakan Şirinoğlu, Metin Kerem   Oturum Başkanı: Tamer Seyhan  
-Plastik cerrahide yapay zeka kullanımı: Dost mu , düşman mı?
Emrah Aslan
-Sağlık Turizmi’nde ilk başvurudan Post-op takibe uzanan süreçte otomasyon sistemi kullanımı
Burak Ersen
-Kombine ameliyatlarda kombinasyon kriterleri ve kalış süreleri
Yılmaz Geyik
-Sağlık turizminde sosyal medyanın rolü ve verimli kullanım için ipuçları
Hakan Şirinoğlu
-Uluslararası hastaya nasıl ulaşırız? Doğrular-yanlışlar
Metin Kerem
-Mandibular ameloblastom vakalarında tedavi ve rekonstrüksiyon
Burak Yaşar
-Baş boyun tümörlerinde boyun diseksiyonu
Bora Edim Akalın
-Çoklu intrakranial cerrahiler sonrası oluşan kronik saçlı deri defektlerinin rekonstrüksiyonu
Serhat Şibar
-Maksilla defektlerinde kemik onarımı
Osman Akdağ
-Baş boyun kompleks defektlerinde serbest flepler ile kemik onarımı
Semih Bağhaki
-Plastik cerrah gözüyle deprem hastalarının yönetimi: Üst ekstremite defektlerinin serbest fleplerle rekonstrüksiyonu
Hasan Murat Ergani
-Plastik cerrahi perspektifinden “tüm yönleriyle deprem”
Emin Kapı
-2023 Kahramanmaraş Türkiye depremzedelerinde alt ekstremite defektlerinin serbest fleplerle onarımı
Ömer Kokaçya
-6 Şubat depremleri ve bir STK olarak TPRECD deneyimi
Bülent Saçak
 
09:00-10:30 OTURUM 4: Gövde Şekillendirme OTURUM 5: Baş Boyun Tümör ve Rekonstrüksiyonu OTURUM 6: Meme Rekonstrüksiyonu Sözlü Bildiri-1
  Oturum Başkanı: Alper Sarı Oturum Başkanları: İbrahim Vargel, Bülent Saçak Oturum Başkanları: Uğur Anıl Bingöl, Mert Ersan Oturum Başkanı: Atilla Arıncı
-Fleur de Lis indications
Gustavo Abrile
-Upper body lift
Serdar Eren
-Four decades of Brazilian buttock technique
Luiz Toledo
-Abdominoplastide Sub-Scarpa yağ dokusunun inceltilmesinin güvenirliği
Mustafa Keskin
-Kadın genital cerrahi ve rejuvenasyon
Perçin Caşkan
-Serbest fibulada FHL'nin flebe dahil edilmesi ve FDL'nin FHL'ye transferi
Ahmet Hamdi Sakarya
-Fonksiyonel alt dudak rekonstrüksiyonu
Özlenen Özkan
-Faringoözofageal rekonstrüksiyon
Mehmet Bayramiçli
-Reconstructive and aesthetic challenges in head and neck surgery following Radiotheraphy
Martin Halle
-İleri evre bas boyun SCC da free flaplerin sağ kalıma etkisi
Hakan Arslan
-Meme onarımlarında yağ enjeksiyonu uygulamalarında yenilikler
Zeynep Akdeniz Doğan
-Meme implantları ile ilişkili maligniteler ve meme implant hastalığı
Sühan Ayhan
-Karşı memeye yönelik uygulamalar
Yiğit Tiftikcioğlu
-Onarılmış memede geç dönem deformitelerin giderilmesi
Erdem Güven
-Terapötik mammoplastilerle parsiyel meme rekonstrüksiyonu
Erol Kozanoğlu
-Animasyon deformitelerinin önlenmesi ve giderilmesi
Sinem Eroğlu
-Daha önce estetik ameliyat geçirmiş memeye yaklaşım
Buse Çapkınoğlu
-Muskulo-dermo-glandüler, aksiyo-perforatör bi pedinküllü flep; Mastektomiden sonra orta ve büyük memelerde yeni yaklaşım tekniği.
Vagıf Galandarov
 
10:30-11:00 Kahve Arası
11:00-11:30 Borçbakan Konferansı      
-Plastik cerrah/dernek ilişkileri
Ramazan Kahveci
11:30-12:30 Uydu Sempozyumu
     
-The benefits of MemoryGel XTRA
Paul Harris
12:30-13:30 Öğle Yemeği
13:30-15:00 OTURUM 7: Rinoplasti OTURUM 8: Periorbital Cerrahi OTURUM 9: Vücut Şekillendirmede Etkinlik ve Güvenlik Sözlü Bildiri-2
  Oturum Başkanları: Ersoy Konaş, Özge Turaçlı Oturum Başkanı: Gökhan Adanalı Oturum Başkanı: Zekeriya Tosun  
-Zor rinoplastilerde teknik varyasyonlar
Selahattin Özmen
-Zor burunlarda varyasyonlar ile prezervation rinoplasti
Barış Çakır
-Rinoplastide değiştirip mutlu ve mutsuz olduğum manevralar
Nazım Çerkeş
-Hangi zor burna hangi teknik
Ersoy Konaş
-Rinoplastide uyguladığım yeni teknik varyasyonlar
İsmail Kuran
-Üst blefaroplasti, blefaroplasti insizyonundan kaş kaldırma ve yağ enjeksiyonu
Hüseyin Güner
-Alt blefaroplasti, kantopeksi, kantoplasti
Osman Oymak
-How can we change eyelid shape
Mario Pelle
-Propitotik gözde yumuşak doku çözümleri
Nuri Çelik
-Estetik blefroplastide kayıp parça: Ptosis
Mert Demirel
-Fasiyal estetik işlemlerin göze etkileri
Sibel Kocabeyoğlu
-Post bariatrik yaklaşım
Murat Topalan
-Pants lifting
Serdar Eren
-Brachial- axillary- thorax- mastoplasty in post-bariatric patients
Gustavo Abrile
-Abdominoplasti kombinasyonları ve etkinlik
Doğuş Yalçın
-Sağlık turizmi hastalarında uyluk germe
Özay Özkaya
-Post bariatric techniques
Luiz Toledo
 
15:00-15:30 Kahve Arası
15:30-16:30 Uydu Sempozyumu
     
-Çok yönlü kolajen biostimulatörü Radiesse® (+) ile cilt gençleştirmenin gücünü keşfedin
João Martin
16:30-18:00   OTURUM 10: El Cerrahisi 1 OTURUM 11: Meme Estetiği 4 Sözlü Bildiri-3
  Oturum Başkanları: Ersin Gür, Hasan Murat Ergani    
-Targeted muscle reinervasyonu, vaskülarize denerve kas transferi ve rejeneratif periferik sinir arayüzü uygulamaları
Ahmet Biçer
-Üst ekstremitede robotik cerrahi uygulamaları
Cihangir Tetik
-Major amputasyonlarda ekstrakorporeal dolaşımın kullanılması ile iskemi süresinin kısaltılması
Fatih Kabakaş
-El cerrahisi pratiğinde doppler ultrasonun kullanımı
Burak Sercan Erçin
-How to avoid and treat double bubble deformity
Mario Pelle
-BRIMP The Swidish breast implant register-experience with 50000 implants
Martin Halle
-Santral pediküllü mammoplasti
Ersoy Konaş
-Poland syndrome, how do we manage it!
Gustavo Abrile
-An algorithm for secondary breast reduction
Paul Harris
-What have I learned form my first 100 cases of mastopexy with mesh
Paul Harris
-Breast lipofilling for aesthetic and reconstructive indications, limits of the treatment
Catherine Bergeret-Galley
 
         
30 EKİM 2023, PAZARTESİ
  SALON 1 SALON 2 SALON 3 SALON 4
11:00-11:30 Konuralp Konferansı      
11:30-12:30 OTURUM 12: Baş Boyun ve Mikrocerrahi OTURUM 13: Yüz J. OTURUM 14: Ortognatik Cerrahi 2  
      Oturum Başkanları: Halil İbrahim Canter, Serhat Şibar
-Zor baş boyun onarımlarında torakoakromial arterin alıcı damar olarak kullanılması
Ersin Gür
-Canlıdan karaciğer nakillerinde plastik cerrahinin yeri
Hakan Uzun
- Useful perforator flaps to know
Peter Neligan
-Serbest ileokolon flebi ile ses ve özefagus rekonstrüksiyonu
Gökhan Sert
-Partial defects of the auricle: Features of
Gerlya Asirova
- Mandibula rekonstrüksiyonları
Sinan Öksüz
-Cogitations after a 25-year experience on deep neck surgery
Mario Pelle
-Does every facelift need fat grafting?
Luiz Toledo
-Deep plane facelift: ”Reality or myth?”
Mario Pelle
-Total yüz rejuvenerasyonu
Onur Erol
-Browlift, how to reshape the brows
Catherine Bergeret-Galley
-Gülüş estetiği, ortognatik cerrahi ve dental restorasyon
Cenk Ahmet Akcan
-Sorunlu ve özellikli class II olgular
Zeki Güzel
-Komplikasyon yönetimi
Fatih Algan
-Syngnati olgularındaki açmazlarımız
Gökhan Tunçbilek
12:30-13:30 Öğle Yemeği
13:30-14:30 Uydu Sempozyumu
     
-Dti vs 2 evre meme rekonstrüksiyonu
Bülent Saçak
-Best trick in mastopexy with smooth implants
Jesus Centeno
14:30-16:00 OTURUM 15: Sağlık ve Hukuk OTURUM 16: Estetik Meme Cerrahisi 1 PANEL 1: Video Anlatımlarla Hangi Buruna Hangi Teknik? Sözlü Bildiri-4
  Oturum Başkanları: Ahmet Terzioğlu, Nihal Durmuş Kocaaslan Oturum Başkanı: Hakan Uzun Oturum Başkanı: Mustafa Yılmaz  
-Sağlıkta reklam ve bilgilendirme
Ezgi Aygün
-
Raziye Ünal
-Bilirkişi raporu düzenleme
Nihal Durmuş Kocaaslan
-Aydınlatılmış onam
Hikmet Kanık
-Meme dikleştirmede ne zaman implant kullanılmalı
Serhan Tuncer
-Asimetrik memelere yaklaşım
Şükrü Yazar
-Zayıf hastalarda meme büyütme
Akın Yücel
-Meme büyütme – dikleştirmede plan seçimi; kas altı / kas önü
İsmail Kuran
- Komposit meme büyütmede endikasyonlar
Reha Yavuzer
-Kapsüller kontraktürle baş etme yolları
Selahattin Özmen
-Implant ile büyütme, yeni implant teknolojileri
Sühan Ayhan
-Volüm distribüsyon mastopeksisi: Meme dikleştirmede septum tabanlı fleplerin kullanımı
Galip Gencay Üstün
Salih Emre Üregen
Aykut Özpur
Alper Burak Uslu
Haldun Kamburoğlu
Mehmet Bayramiçli
Yiğit Tiftikcioğlu
Güncel Öztürk

 
16:00-16:30 Kahve Arası
16:30-17:30 Uydu Sempozyumu
     
-Açılış konuşması
Mehmet Akıalp
-Poliüretan yüzeyli silikon protezler kullanılarak mastektomi ile eş zamanlı meme onarımı
Yiğit Tiftikcioğlu
-Rekonstrüksiyonda microthane
Selahattin Özmen
-Meme rekonstrüksiyonunda biyolojik membran exashape uygulaması
Uğur Anıl Bingöl
17:30-19:00 OTURUM 17: Estetik ve Teknoloji OTURUM 18: Fasyal Reanimasyon OTURUM 19: Yüz Estetiği Sözlü Bildiri-5
  Oturum Başkanları: Tuğba Hilal Güçlü , Serhat Şibar Oturum Başkanları: Zeynep Akdeniz Doğan   Oturum Başkanı: Süleyman Çeçen
-Fraksiyone radiofrekans yüz bölgesi uygulamaları
Ebru Yörük
-Farklı enerji bazlı cihazlarla alt yüz ve boyun tedavileri
Betül Ak Bozkırlı
-Fasiyel elevatör kas kontraksiyonu ve radyofrekans kombinasyonu ile non-invaziv çözümler
Osman Şenel
-Yüz gençleştirmede yeni nesil lineer ultrasound teknolojisi kullanımı
Gün Ersu
-Non-invaziv kas ve beden şekillendirme
Serdar Bora Bayraktaroğlu
-Vücut şekillendirmede yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik stimulasyon ve radyofrekans enerjinin kombine kullanımı
Gökhan Akkök
-Yarı dinamik askılama yöntemi
İbrahim Vargel
-Serbest gracillis flep uygulamaları
Serdar Nasır
-Temporal kas transferi
Serdar Nasır
-Alt göz kapağına TFL greft ile askılama ve lateral tarsal müdahaleleri
Alp Ercan
-Marjinal sinir reanimasyonu için digatrik kas transpozisyonu ve sinkinezi tedavisinde selektif mikronöroliz
Serdar Nasır
-Yüz gençleştirmede seçenekler
İsmail Kuran
-Profiloplasti
Ersoy Konaş
-Rejuvenation surgeries for patients aged 55+
Anastasiya Borisenko
-Burun ve yüz İlişkisi
Erdem Tezel
-Mentoplasty, primary and secondary cases with implants
Gustavo Abrile
-Yüz cerrahisi
 

 

31 EKİM 2023, SALI
  SALON 1 SALON 2 SALON 3 SALON 4
08:00-09:00 OTURUM 20: Bariatrik Cerrahi OTURUM 21: Lenfödem    
Oturum Başkanı: Sinan Öksüz      
-Postbariatrik hastalarda planlama ve hasta seçimi
Emre Güvercin
-Üst bedene yaklaşım
Murat Topalan
-Çevresel eksizyonlar ve otolog gluteal augmentasyon
Özay Özkaya
-Ekstremite şekillendirme
Murat Diyarbakırlıoğlu
-Erkek meme ve karın
Yunus Doğan
-Vaskülarize lenf nodu transferlerinin lenfödem tedavisindeki etkinliği
Dicle Aksöyler
-ISL evre 2-3 lenfödem tedavisinde gastroepiploik lenf nodu transferi ve liposakşın kombinasyonu
Gökhan Sert
-İlerlemiş alt ekstremite lenfödem olgularında Modifiye Charles prosedürü
Cem Yıldırım
   
09:00-10:30 OTURUM 22: Yara Yanık Uzman Araştırma Yarışma Sonuçları OTURUM 23: Ortognatik Cerrahi 1 Sözlü Bildiri-6
  Oturum Başkanı: Ahmet Demir   Oturum Başkanları: Ufuk Emekli, Bora Edim Akalın  
-Yanık hastalarında mikrovasküler teknik ve kompozit doku transferi
Mehmet Fatih Akkoç
-Kronik yarada topikal buyume faktoru uygulamaları
Çağla Çiçek
-Sternal dehisans olgularında rekonstruksiyon prensipleri: Ölü boşluk bazlı algoritma
Bilgen Can
-Derin Sternal yaraların yonetimi
Burak Özkan
-Topuk rekonstruksiyonu
Uğur Anıl Bingöl
-Multidiciplinary managements of diabetic foot problems
Ilkka Kaartinen
- Diyabetik ayak ülserlerinin SCİP serbest flebiyle rekonstrüksiyonu
Nuh Evin
  -Ortognatik cerrahide preoperatif planlama, endikasyon seçimi, fonksiyonel beklentiler
Kemal Uğurlu
-Sagittal split osteotomide lingual split paternleri
Hakan Arslan
-Ortognatik cerrahide klasik ve alternatif tespit stratejileri
Mert Çalış
-Olgular üzerinden ortognatik cerrahi, nelere dikkat edilmeli?
Ufuk Emekli, Kemal Uğurlu, Hakan Arslan, Mert Çalış, Cenk Ahmet Akcan, Ersoy Konaş, Zeki Güzel, Fatih Algan, Bora Edim Akalın
 
10:30-11:00 Kahve Arası
11:00-13:00 Asistan Bildiri Yarışması      
13:00-14:00 Öğle Yemeği
14:00-15:30 OTURUM 24: Alt Ekstremite OTURUM 25: Maxillofasyal Travma OTURUM 26: Alın ve Temporal Bölge Cerrahisi Sözlü Bildiri-7
    Oturum Başkanları: Kemal Uğurlu, Mert Çalış Oturum Başkanları: İsmail Kuran, Umut Tuncel Oturum Başkanı: Dicle Aksöyler
-Travma nedenli fraktüre uğrayan fibulanın rekonstrüktif amaçlı flep olarak kullanımı
Emrah Kağan Yaşar
-Alt ekstremite ulserlerinde perifasyal areolar doku ile rekonstruksiyon: Alt ekstremite rekonstruksiyonunda yeni ve alternatif bir yontem
Burak Özkan
-Surgical management of lymphedema
Peter Neligan
-Alt ekstremite’nin serbest fleplerle Rekonstrüksiyonu
Burak Yaşar
-Alt ekstremite defektlerinde serbest kas ve fasyokutanöz fleplerinin kullanımı
İlker Uyar
-Orthoplastic reconstruction of the lower extremity
İlkka Kaartinen
-Yüz kırıklarının tedavisinde minimal invazif yaklaşımlar
Emin Mavili
- Frontal kemik kırıklarına yaklaşım stratejileri
Gokhan Tunçbilek
- Zigomatikomaksiller kompleks kırıkları: Transkonjunktival yaklaşım
Derya Özçelik
- Erişkin ve pediatrik mandibuler kondil ve subkondil kırıklarında yaklaşım
Zeki Güzel
- Panfasiyal kırıkların yönetimi
Tekin Şimşek
- Yüz kırıklarına eşlik eden yumuşak doku yaralanmaları
Erol Kozanoğlu
-Endoskopik alın germe
Ozan Bitik
-Gliding temporal lift
Cem Payaslı
-Endoskopik Sub-smas transtemporal lift
Zekeriya Kul
-Yüz germede temporal yaklaşım
Hakan Şirinoğlu
 
15:30-16:00 Kahve Arası
16:00-17:00 Sözel Bildiri Oturumu 8 OTURUM 27: Deri Tümörleri ve Malign Melanom OTURUM 28: Asistan Meclisi  
    Oturum Başkanları: Metin Yavuz, Kürşat Evrenos  
  -Malign melanomda sentinal lenf nodu örneklemesi
Cenk Demirdöver
-Dudak kanserlerine yaklaşım
Tekin Şimşek
-Melanom tedavisinde biopsi, primer cerrahi ve sentinel lenf nodu işlemlerinde teknik ayrıntılar
Tonguç İşken
-Cerrah gözüyle melanoma
Ali Emre Aksu
-Erken evre melanom tedavisinde değişen paradigma
Saadettin Kılıçkap
 
17:00-18:30 OTURUM 29: Meme Estetiğinde Güncel Yaklaşımlar OTURUM 30: Hangi Yüze Hangi Teknik OTURUM 31: Dudak Damak Yarıkları OTURUM 32: Görsel Paylaşım Yönetmeliği ve Hukuki Sorunlar
  Oturum Başkanı: Serhan Tuncer Oturum Başkanı: Nuri Çelik Oturum Başkanları: Figen Özgür, Servet Doğan  
-Hasta seçimi ve planlama, teknoloji kullanımı
Işıl Akgün Demir
-Hibrid meme augmentasyonu
Reha Yavuzer
-BIA-ALCL ve meme implant hastalığı
Haldun Kamburoğlu
-Augmentasyon mastopeksi ameliyatlarında algoritmam
Akın Yücel
-Meme küçültme ve mastopeksi - santral pedikül mound tekniği
Aydın Gözü
-Mastopeksi - meme büyütmede teknik seçimi
Şükrü Yazar
-Plikasyondan imbrikasyona: MACS lift
Aydın Gözü
-Subsmas vs. subperiosteal lift
Erhan Eryılmaz
-Direkt eksizyonel servikoplasti
Serdar Eren
-3 bölge 3 tabaka yüz gençleştirme cerrahisinde total bakış konsepti
Serdar Eren
-Yüz tipi ve probleme göre varyasyonlar
Ahmet Seyhan
-Orta yüz işlemleri
Bilsev İnce
-Kısa preauriküler skar ile genişletilmiş süperolateral yanak germe
Ayhan Okumuş
-Dudak damak yarıklarının tedavisinde interdisipliner yaklaşımın önemi
Servet Doğan
Yağmur Aydın
Maviş Kayıkçı
Müge Aksu
Şeyda Güray Evin
Figen Özgür
 

 

1 KASIM 2023, ÇARŞAMBA
  SALON 1 SALON 2 SALON 3
09:00-10:30 OTURUM 33: El Cerrahisi -2 PANEL 2: Rinoplastide Son 5 Yılda Değiştirdiklerim  
  Oturum Başkanları: Ersoy Konaş, Emrah Kağan Yaşar Oturum Başkanları: Haldun Kamburoğlu, Yalçın Yontar  
-Başparmak duplikasyonları
Gökçe Yıldıran
-Hipoplazik başparmakta fonksiyon restorasyonu
Ali Emre Aksu
-Hipoplazik başparmak ve pollisizasyon
Ömer Berköz
-Toe-to-hand prosedürü
Burak Yaşar
-Why microsurgical training is so important for better surgical care and patient outcomes? 26 years of Columbia University experience
Yelena Akelina
-Başparmak rekonstruksiyonunda tek seans yüzük parmak transferi geç dönem sonuçları
Bilsev İnce
Zekeriya Tosun
Ali Murat Akkuş
Erol Benlier
Aret Çerçi Özkan
İsmail Küçüker
Muhitdin Eski
Emrah Arslan
 
10:30-11:00 Kahve Arası
11:00-12:30 OTURUM 34: Noninvaziv Estetik Uygulamalar OTURUM 35: Saç Ekimi OTURUM 36: Enerji Destekli Vücut Şekillendirme
  Oturum Başkanları: Onur Çukurluoğlu, Sedat Tatar Oturum Başkanları: Derya Özçelik, Zekeriya Kul Oturum Başkanları: Osman Şenel, Hasan Kütükoğlu
-Üst yüz bölgesi dolgu uygulamaları
Billur Sezgin Kızılok
-Dolgular ile orta yüz şekillendirme
Ulvi Güner
-Dolgular ile alt yüz yaklaşımları
Osman Şenel
-Botulinum toksin estetik uygulamaları
Ayhan Işık Erdal
-Botulinum toksin alt yüz uygulamaları
Serhat Şibar
-Silikon ipler ile yüz ve boyun germe
Ufuk Bilkay
-FUE saç ekiminde güncel teknikller
Zekeriya Kul
-Kaş-sakal-bıyık ekimine güncel yaklaşımlar
Derya Özçelik
-Donor saha yetersizliklerine alternatif olarak vücut kılı transfer uygulamaları
İlhan Serdaroğlu
-Sekonder skarlı alopesilerin tedavisinda saç ekimi ve hücresel tedaviler ( kök hücre, SVF, PRP)
Nuh Evin
-Saç ekiminde komplikasyonlar, nedenleri ve yönetimi
Derya Özçelik
-Saç ekimi sonrası bakım ve takip
Arzu Türkseven Topaçoğlu
-Enerji temelli cihazlarla yapılan liposuctionlarda komplikasyon nedenleri ve alınabilecek tedbirler
Naci Çelik
-BBL ve ultrason kullanımı
Yunus Doğan
-Güç yardımlı liposuction uygulamaları
Hakan Bulam
-Silikon implant ve yağ enjeksiyonu ile hibrit gluteal augmentasyon- supercharged BBL
Furkan Certel